Kilka słów o mnie

Nazywam się Magdalena Durska i od wczesnych lat nastoletnich, kiedy pojawiły się w moim życiu pytania o jego sens obserwuję i fascynuję się człowiekiem samym w sobie. Przez lata doświadczając psychoterapii własnej, doszłam do wniosku, że niezależnie od tego jakie uwarunkowania nam ludziom towarzyszą, jest możliwe życie pełnią. Był to moment przełomowy, kiedy zobaczyłam wyraźnie, że psychoterapia nie musi polegać na kręceniu się wokół bólu emocjonalnego, który nam towarzyszył we wczesnym dzieciństwie. Psychoterapia nie musi być „mieleniem” traum, których doznaliśmy w dzieciństwie. Psychoterapia wreszcie to nie relacja klient – psycholog czy psychoterapeuta jako wyrocznia. Celem psychoterapii jest pomoc Tobie w nabraniu odwagi do pełnego, satysfakcjonującego życia. Zatem moja praca jako terapeuty polega na tym, aby pomóc Ci dostrzec inną perspektywę, abyś potrafił wejść na tę drogę, drogę podejmowania działania i odpowiedzialności za własne szczęście.

Jako terapeuta łączę intuicję i wiedzę naukową z doświadczeniem. Techniki, metody, narzędzia, którymi posługuję się w mojej pracy zawsze dostosowuję do potrzeb klienta tak, aby wydobyć z niego najwięcej dobra, potencjału, aby jego życie zmieniło się na najbardziej szczęśliwe z możliwych. Wszystkie metody, techniki, które znam niejako przystosowałam po latach doświadczeń do pracy indywidualnie. Nie pracuję dlatego w konkretnym nurcie, ale czerpię z wielu. Nie ma dwóch takich samych istot dlatego uważam, że podejście do każdego z osobna, indywidualnie i wyjątkowo może dać konkretne, skuteczne rezultaty. Nieustannie prowadzi mnie intuicja i zaufanie do życia. Systematycznie doskonalę siebie i swoją pracę, i podwyższam swoje kompetencje, ale to, co mogę Ci zaoferować w procesie poznawania Twoich możliwości to również otwarte serce i płynąca z niego misja budzenia świadomości do radosnego życia. Pracuję również nieustannie nad sobą. Moja praca własna i rozwój to praca codzienna, to nieodłączna część mojego dnia, to nieustanna fascynacja odkrywaniem kolejnych części siebie.

Jeśli:

 • reagujesz gwałtownie na zaistniałe sytuacje, szczególnie w relacjach z bliskimi Ci osobami
 • obawiasz się o swoją przyszłość zawodową lub osobistą
 • często towarzyszy Ci żal i smutek dotyczący przeszłości
 • myślisz o sobie negatywnie, a inni ludzie wydają Ci się lepsi na każdym polu
 • straciłeś poczucie sensu życia i działania
 • nie masz poczucia sprawstwa w Twoim życiu
 • miewasz trudności w komunikacji z otoczeniem
 • chcesz popracować nad własnym rozwojem i zmienić nawyki

Prowadzę, inspiruję, motywuję, idę przez określony wspólnie czas z Tobą, abyś nauczył się wdrażać skutecznie zmiany w Twoje życie, w obszarach, na których Ci zależy.

Co zyskasz dzięki naszym spotkaniom:

 • większą pewność siebie
 • spokój i równowagę
 • umiejętność kontrolowania emocji
 • poprawę komunikacji z bliskimi osobami
 • większy sens życia tu i teraz
 • uważność na siebie i innych
 • umiejętność radzenia sobie z negatywnymi myślami
 • umiejętność koncentrowania się na pozytywach
 • zmienisz nawyki
 • poznasz narzędzia do indywidualnej pracy własnej

Jakie środki wyrazu poza rozmową stosuję podczas spotkań:

 • praca z podświadomością
 • świadomy oddech
 • relaksacja
 • pisanie
 • medytacja
 • wizualizacja
 • pozytywne interwencje
 • ruch spontaniczny
 • praca z Twoimi wewnętrznymi częściami
 • praca z wyobraźnią
 • praca z energią
 • praca z ciałem (masaż MER, szczegóły w zakładce usługi)

W procesie terapii wspólnie odkrywamy Twój stan JA. Jest to stan, w którym nabierasz pewności siebie, Twoje samopoczucie pozwala Ci żyć spokojnie, działać w równowadze i poprawnie komunikować się z innymi ludźmi. Komunikacja ta może dotyczyć zarówno osób bliskich, współmałżonków, dzieci jak i osób z Twojego otoczenia np. zawodowego. Każdy z nas posiada stan JA, lecz bywa on przykryty wieloma warstwami negatywnych doświadczeń. Podczas terapii krótkoterminowych, których jestem zwolennikiem, nie jest konieczne koncentrowanie na przykrych doświadczeniach, których doznałeś w przeszłości, lecz na Twoich zasobach.

Poniżej kilka słów o na temat Psychologii Pozytywnej, TSR i RTZ, którymi się inspiruję, które lubię i wykorzystuję z pracy z klientem.


„To co myślisz, to jak myślisz, staje się twoją biologią ponieważ każdy impuls, każda emocja, odbija się w ciele i wywołuje reakcję, która uruchamia kolejną i kolejną jak w dominie.”

Prof. Maxi C. Maultsby

Racjonalna Terapia Zachowania

RTZ Racjonalna Terapia Zachowania to krótkoterminowa terapia dająca długotrwałe efekty. Określenie racjonalna nie oznacza w tym przypadku oparta na faktach, ale ta, która nam służy. RTZ to narzędzie do pracy nad zmianą nawyków i przekonań. Pomaga spojrzeć na myśli pod kątem tego, czy są one dla Ciebie i Tobie służą, czy są niezdrowe. W tym procesie zmiany staramy się przyjrzeć Twoim myślom powstałym w określonych sytuacjach, które wywołują konkretne reakcje emocjonalne i zachowania. Próbujemy znaleźć inną perspektywę niż tą, która towarzyszyła Ci do tej pory i sprawiała, że hamowałeś Twoje działania i myślałeś o sobie negatywnie. Podczas procesu w RTZ niezwykle istotna jest psychoedukacja. Oznacza to, że dokładnie zapoznaję Cię ze stosowanym schematem. W rezultacie po zakończeniu terapii jesteś wyposażony w narzędzie, które możesz użyć samodzielnie w swoim rozwoju i indywidualnej pracy nad sobą.


„Pacjenci znają rozwiązania swoich problemów. Oni tylko nie wiedzą, że je znają”.

M. Erickson

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach

TSR Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach, to również nurt terapii krótkoterminowej, która opiera się na idei, że każdy z nas posiada wszystkie rozwiązania, wystarczy tylko nauczyć się je dostrzegać i zacząć stosować. Tutaj koncentrujesz się na tu i teraz i za pomocą precyzyjnie zadawanych przeze mnie pytań, to Ty znajdujesz rozwiązania dotyczące Twoich problemów. Twoje przeszłe doświadczenia mogą służyć temu, aby odnaleźć Twoje zasoby, mocne strony, talenty. Podczas konsultacji nie jest konieczna dogłębna analiza problemu, ale poszukiwanie skutecznych rozwiązań. Istotą jest wzmocnienie Ciebie, Twojej decyzyjności, sprawczości i Twojej świadomości w braniu odpowiedzialności za własne życie.


„Szczęście człowieka nie jest uwarunkowane wielkimi sprawami, ale małymi szczęśliwymi okolicznościami, które mają miejsce na co dzień.”

B. Franklin

Psychologia pozytywna

Psychologia pozytywna to nurt, który szczególnie towarzyszy mi w pracy z klientami, którzy pragną rozwoju i wzmocnienia. Każdy z nas posiada mocne strony, wg psychologii pozytywnej jest ich 24, warto poznać co najmniej trzy z nich, aby je bardziej rozwijać. To one bowiem składają się na naszą siłę i sprawczość, a to z kolei są składowe szczęścia. Kwintesencją psychologii pozytywnej jest skrót PERMA opracowany przez jednego z jej współtwórców Martina Seligmana. Opisuje on główne jej założenia. P pochodzi od pozytywnych emocji (positive emotions), E to zaangażowanie (engagement lub inaczej stan flow), R to relacje międzyludzkie (relations), M to sens (meaning), A to osiągnięcia (accomplishments). Zatem kiedy rozwijamy każde z tych pięciu obszarów, wówczas możemy uznać, że jesteśmy na dobrej drodze do szczęścia. Podczas konsultacji uczysz się rozpoznawać każdy z tych obszarów w Twoim życiu. Znajdujesz motywację do świadomego podejmowania działań w kierunku Twojego osobistego szczęścia. Ważnym elementem jest tutaj również psychoedukacja polegająca m.in. na uświadomieniu sobie przekonań dotyczących bycia szczęśliwym. Staram się przekazać Ci również gotowe interwencje pozytywne, które będziesz mógł stosować samodzielnie, kiedy zakończymy wspólną pracę.

Spotkania w gabinecie i online

Obecnie przyjmuję głównie online.

Możliwe są również spotkania w gabinecie w Poznaniu.

Czas trwania konsultacji to 60 minut.

Rezerwacja terminu wyłącznie telefonicznie

Opinie moich klientów

Poniżej kilka opinii moich klientów:

Za każdym razem czułam się wysłuchana a w trudnym momencie terapii byłam zaopiekowana

Magda od początku wzbudziła moje zaufanie. Spotkania z nią są w pełni profesjonalne, a przy tym "bliskie sercu". Za każdym razem czułam się wysłuchana a w trudnym momencie terapii byłam zaopiekowana, dzięki czemu cały proces ruszył do przodu i mogę uznać naszą pracę za udaną. Z drugiej strony lubię Magdy słuchać - ma spokojny i zrównoważony głos a to, co i jak mówi bardzo do mnie przemawia. Cieszę się, że do niej trafiłam.
Z serca polecam Magdę.

Beata

Dzięki Magdzie i pracy z nią ruszyłam z miejsca!

Szukając terapeuty na trudnym etapie mojego życia, kiedy odczuwanie radości było blokowane przez stare urazy i nienazwane sytuacje trafiłam na Magdę i jej narzędzia pracy. Magda to kobieta-marka: z bogatym doświadczeniem życiowym, które w połączeniu z solidnym i bezustannie rozwijającym się warsztatem dają ogromne wsparcie klientowi. Dzięki Magdzie i pracy z nią ruszyłam z miejsca! Pracować warto systematycznie i jestem przekonana że gdybyśmy pracowały więcej efekt byłyby widoczne prędzej, niemniej bardzo wiele Magdzie zawdzięczam i bez wahania polecam korzystanie z Jej wsparcia.

Ewa

Spotkanie z Magdaleną to nie tylko metoda leczenia, ale przede wszystkim doskonała droga do rozwoju osobistego

Magdalena to niesamowita osoba-ciepła,empatyczna,kompetentna,umiejąca słuchać bardzo uważnie i trafiająca słowami do moich najgłębszych uczuć. Pomaga mi zidentyfikować przyczyny moich problemów, zrozumieć moje reakcje w różnych sytuacjach i uświadomić motywy mojego postępowania. Spotkanie z Magdaleną to nie tylko metoda leczenia, ale przede wszystkim doskonała droga do rozwoju osobistego. Bardzo się cieszę,że nasze drogi skrzyżowały się,bo taki psycholog to skarb.

Magdalena

…wyszłam z sesji z poczuciem kierunku, w którym mam działać

Magdalena jest fachowcem w swojej dziedzinie. Korzysta z wielu narzędzi, które mnie bardzo odpowiadały, trafiały do mnie. Wnioski jakie mam po sesjach z Magdą są głęboką poruszające. Wiele rzeczy nazwałyśmy, wyszłam z sesji z poczuciem kierunku, w którym mam działać. Pomocne i wspierające sesje. Wracam z przyjemnością.

Ewa

Nauczyłam się patrzeć na siebie jak na człowieka z własnymi wartościami

Pani Magda bardzo mi pomogła w trudnym momencie życia. Nauczyłam się patrzeć na siebie jak na człowieka z własnymi wartościami. Nauczyłam się stawiać granice. Od naszych rozmów minęło już trochę czasu jednak zawsze będę je miło wspominać. Polecam serdecznie

Renata

Dzięki niej mam inne spojrzenie na świat

Polecam każdemu Magdę bo jest bardzo dobrym specjalistą, który pomógł mi uporządkować swoje życie. Trafiłem do niej kilka miesięcy temu – ma profesjonalne podejście, potrafi stworzyć atmosferę zaufania i spokoju. Dzięki niej mam inne spojrzenie na świat. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Daniel

Potrafiła trafnie ocenić sytuacje(…)Dzięki niej poznałem bliżej przyczynę moich problemów za jakimi się borykałem.

Pani Magdalena jest fachowcem w swojej dziedzinie.
Potrafiła trafnie ocenić sytuacje w jakiej się znajdowałem jak i również profesjonalnie podejść do sprawy.
Jest osoba sympatyczna, mila i potrafi podejść do sprawy indywidualnie.
Dzięki niej poznałem bliżej przyczynę moich problemów za jakimi się borykałem.
Bardzo dużo mi pomogła w tej kwestii.
Bardzo polecam do korzystania z Jej pomocy.

Grzegorz

Magda dała mi to, po co do niej przyszłam uwolniłam się

od rozżalania się nad swoją historią. Spojrzałam wstecz i okazało się, że wbrew temu, co o sobie sądziłam, radzę sobie w życiu doskonale. Kończę spotkania z Magdą silniejsza, spokojna i z umiejętnością łagodniejszego patrzenia na siebie i innych. Cieszę się, że to właśnie Magda miała czas w soboty.

Edyta

Spotkania z Magdą otworzyły mi oczy na kilka aspektów życia.

Problem z którym przyszłam stał się łatwiejszy do rozwiązania. Przede wszystkim zachciałam go rozwiązać, przynajmniej spróbować. Na terapii Magda nie podaje gotowych rozwiązań ale daje przestrzeń do tego aby samemu szukać odpowiedzi. To było dla mnie najtrudniejsze bo myślałam że ktoś za mnie to zrobi. Byłam w rozsypce i potrzebowałam pomocy. Dostałam ją i uważam że był to dobry czas. Polecam terapię z Magdą.

Justyna

Zyskałam bardzo dużą samoświadomość

Miałam okazje, a właściwie przyjemność skorzystać z 2 usług: access bars oraz terapia indywidualna.

Moja praca z p. Magdą trwała 3 miesiące. Przez ten czas poukładałyśmy wszystkie ważne dla mnie bieżące tematy, wróciłyśmy do rzeczy z przeszłości, które po przepracowaniu z p. Magdą już mnie nie „dręczą” .
Zyskałam bardzo dużą samoświadomość, odzyskałam poczucie kontroli nad swoimi sprawami i czuję, że teraz to już na pewno „mogę wszystko”.

To była moja pierwsza terapia w życiu, miałam duże oczekiwania i wymagania co do specjalisty. Pani Magda spełniła je wszystkie. Zawsze miła atmosfera, brak poczucia wstydu czy winy, mega otwarta osoba ze świetnym podejściem. Lepiej trafić nie mogłam 🙂

Ech

Gdybym mogła dałabym 10 gwiazdek

Moja wizyta u Magdy to przypadek
Choć jak „twierdzi nie ma przypadków „
Chciałabym napisać krótko a treściwie ale nie można o niej krótko
Wspaniała osoba , bardzo szybko łapie się z nią kontakt i zaufanie wspaniałe trafia w rozmowie w sedno sprawy człowiek wzrasta po każdej wizycie wyżej i wyżej
gdybym mogła dałabym 10 gwiazdek
Polecam

Matta

Trafnie zadawala pytania i wlasciwie przeanalizowala problem.

Magda przyjela mnie niezwlocznie.
Trafnie zadawala pytania i wlasciwie przeanalizowala problem.
Uswiadomila i nauczyla jak wazna jest praca nad soba.
Ocena calosciowa 5+ serdecznie polecam 🙂
Dziekuje Ci Magdaleno!

Aneta

Metody dobiera indywidualnie z ogromnym wyczuciem.

Pani Magdalena to terapeuta o bardzo dużej empatii i wrażliwości na pacjenta . Metody dobiera indywidualnie z ogromnym wyczuciem i bardzo trafnie . Każda wizyta przebiega w serdecznej atmosferze i zrozumieniu . Jest ona bardzo kompetentna i o szerokiej wiedzy . Do Pani Magdaleny chodziłam na terapie indywidualną i była bardzo skuteczna .

Zadowolona klientka

Potrafi pomóc jak najlepiej dzięki jej szerokiej wiedzy.

Pani Magdalena to niesamowita terapeutka. Potrafi zrozumieć każdą sytuacje i doradzić oraz pomóc jak najlepiej dzięki jej szerokiej wiedzy. Leczenie u Pani Magdy to była czysta przyjemność.

Kinga

Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.

Bardzo dobra obserwatorka, świadoma, mądra, inteligentna i intuicyjna. Czująca, ale nie rozczulająca się. Daje narzędzia pracy i nie "trzyma na siłę". Terapia trwa tyle ile faktycznie potrzeba. Polecam spotkanie każdemu. Kiedyś myślałam, że poradzę sobie ze wszystkim sama, tylko po co.? Kiedyś żyłam przeświadczeniem z lat 90 że do psychologa chodzą ludzie "chorzy", teraz wiem, że do psychologa chodzą ludzie świadomi, chcący się rozwijać i pracować nad sobą. Praca z Magdą jest gwarancją jakości i tego, że można zrobić kroki milowe, a życie może być po prostu łatwiejsze. 😉 Polecam z całego serca.

Natalia